Avrupa Spor Haftası Başladı

Diğer Sivas Haberleri Spor

Avrupa Spor Haftası Başladı yılın 23-30 eylül arasında gerçekleşen program korona virüs olmasına rağmen bu senede yapıldı…- Sahada Geniş Bir Hâkimiyetiyle Çok İyi Bir Noktadayız – Sivas Güçlü Bir Spor Alt Yapısına Sahip

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası, ülkemizde de 81 il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak yapılacak etkinliklerle kutlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda yapılan etkinlik, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Video Konferans Sistemi üzerinden katılımıyla 81 ilde canlı bağlantılarla başladı. Şehrimizde de Millet Bahçesi’nde düzenlenen spor etkinlikleri, Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerle gerçekleştirildi.

– Sahada Geniş Bir Hâkimiyetiyle Çok İyi Bir Noktadayız

Programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın spor alt yapısı anlamında müthiş kazanımlar elde ettiğini belirterek, “Sayın Bakanım, son ziyaretiniz de spor yatırımlarına çok anlam kattı ve spor camiasına heyecan verdi. İnşallah talimatlarınızla birçok eksikliklerimizi de giderdikten sonra Sivas’ımızın hiçbir mazereti olmayacak. Bütün çocuklarımıza, gençlerimize 7’den 70’e sporun bir yaşam kültürü, bir yaşam felsefesi olması için gayret göstereceğiz. Geçtiğimiz aylarda açılan Millet Bahçemiz de çok güzel bir görev üstlendi. Herkesin için spor kavramını herhalde en iyi icra eden millet bahçelerinden birisiyiz. Belediye Başkanımız biraz daha dokunuşlar yaparak, gençlerimize yönelik alanlar oluşturdu. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bilgi birikimiyle, uzmanlığıyla, sahada geniş bir hâkimiyetiyle çok iyi bir noktadayız. Çocuklarımıza, gençlerimize dokunmamız lazım. Spor Sivas projemiz kapsamında 28 branşta 65 bin çocuğumuza geçen yıl dokunduk adeta. Çok heyecan verdi ve tüm branşlarda da çocuklarımızı ruhen ve bedenen sağlıklı bir nesil olsun diye çalışıyoruz. Güzel şehir, sultan şehirden tüm gençlerimizin heyecanını, coşkusunu, muhabbetini ve sizlerin liderliğinde güzel işler yapacağı iddiasıyla sözü size bırakıyorum.” dedi.

– Sivas Güçlü Bir Spor Alt Yapısına Sahip

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise, Ankara’dan gönül dolusu selamlarını ilettiklerini belirterek, “Bu hareketlilik haftasında, spor haftasında inanıyoruz ki Sivas kendisine düşeni fazlasıyla yapacaktır. Çünkü ziyaretimizde de gördük Sivas güçlü bir spor alt yapısına sahip. İnanıyorum ki havuzumuz ciddi bir şekilde çalışıyor. İnşallah Sivas’ta yüzme bilmeyen kalmayacak.” diye konuştu.

Programa; AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu ile antrenörler, milli sporcular ve her branştan sporcular katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir