Altınkale’de Çalışmalar Sürüyor

Sivas Haberleri Sivas'taki Çalışmalar

Altınkale’de Çalışmalar Sürüyor Sivas’a 31 kilometre uzaklıkta yer alan Sıcak Çermik Termal Bölgesinde, Sivas İl Özel İdaremiz tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor.          

Sıcak Çermik Bölgesine yapılan inceleme gezisinde Valimiz Salih Ayhan’a, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekilimiz Mevlüt Soysal ile İdaremiz teknik personeli ve SİVJET yetkilileri de yer aldı.         

Turizm açısından kente değer katan projeye vatandaşların ilgisi giderek artarken, Altınkale projesinde devam eden tüm çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması ile yıl bitmeden açılışının yapılması planlanıyor.         

Sıcak Çermik’te devam eden ve bitme noktasına gelen uygulamaları yerinde inceleyen Sivas Valimiz Salih Ayhan, projenin yapıldığı alanı gezerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

– Kükürtlü Su Şifa Kaynağı         

Valimiz Ayhan, Sıcak Çermik kaplıcasının Sivas’ın en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Bölgedeki termal suların, kükürtlü suyun şifa kaynağı olduğunu ve buraya gelen vatandaşların huzurlu bir şekilde vakit geçirdiklerini ifade eden Valimiz Ayhan, bölgede turizm çeşitliliğini artırmak için yeni projeler yapılmaya başladığını kaydetti. Kükürt renginden faydalanarak Pamukkale’ye benzer Altınkale projesi yapıldığına dikkat çeken Valimiz Ayhan, Sivas İl Özel İdaresinin çalışmaları ile hayat bulan Altınkale’nin açılışının yakın zamanda yapılacağını söyledi.

 – Halkımıza Hizmet Etmeyi Vazife Biliyoruz         

Projenin vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Valimiz Ayhan, “Altınkale projesi bölgeye ayrı bir renk kattı. Anadolu’nun ortasında bu tür güzellikleri, toplumumuza ve milletimizin hizmetine sunmak vazifelerimizden birisidir. Allah’ın Sivas’a nasip ettiği bir nimet olan jeotermal kaynağın içerisindeki mineraller ve sarı renginden faydalanarak burada güzel bir projeyi tamamlamış bulunuyoruz. Sivas Belediyemiz de bugün başlayan asfalt çalışmaları ile bu projeye ve peyzaj çalışmalarına ayrı bir anlam katmış oldu.” dedi.          

Kaplıca bölgesinin cazibe merkezi olacağını, hızlı trenin Sivas’a gelmesiyle birlikte Sivas’ta ziyaretçi sayısının da artacağını vurgulayan Valimiz Ayhan, bu kapsamda bölgede altyapı çalışmalarının zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde yapılacağını kaydetti.          

Sivas’ta turizme değer katmak için hazırlanan birçok projenin sahada çalışmalarının devam ettiğini aktaran Valimiz Ayhan, “Kangal köpeği çiftliğimiz ve Hamidiye Kültür Parkı’nda inşaat çalışmaları devam ediyor. Diğer yandan Emirhan Kayalıkları, Divriği’de Tarihi Ulu Camii restorasyonu, Arasta Çarşısı ve Cam Teras Projeleri gibi hassasiyetle takip ettiğimiz birçok proje bulunmaktadır.” dedi. 

– Beyin Fırtınası Yapmaya Devam Edeceğiz         

Altınkale projesinin Sivas’a hayırlı olmasını dileyen Valimiz Ayhan, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Valimiz Ayhan, “Vatandaşlarımız projeye ilgi gösterdikçe ‘Bizler daha iyi nasıl hizmet yapabiliriz.’ diye beyin fırtınası yapıyoruz. Bölgede yürüyüş parkurları, kafe, dinlenme mekânları ve sosyal donatılar da eklenecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir