Altınkale Açılış Töreni

Altınkale Açılış Töreni Canlı yayını izlemek için tıklayınız

Konuşmaların ardından, kullanılmayan jeotermal kaynağın yapısında bulunan minareller kullanılarak doğal ortamında oluşturulan ‘Altınkale’nin açılışı gerçekleştirildi. Alanı gezen katılımcılar, – 4 derecede sıcak suya dokunmanın keyfini yaşayarak, hatıra fotoğrafı çekildi.

Valimiz Salih Ayhan ise Sivas’ta turizm potansiyelini artırmak için fikir üretmeye, projeye kazandırmaya devam edeceklerini ifade ederek, “#Altınkale, hayaldi proje oldu ve bugün bir proje daha gerçek oldu. Ülkemiz, #Sivas bir değer kazandı. Hepimize hayırlı olsun…” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Milletvekillerimiz Semiha Ekinci ve İsmet Yılmaz, yaptıkları konuşmada; Sivas’ın turizmine değer katacak projenin hayırlı olmasını dileyerek Sıcak Çermik’in, her geçen gün kazandırılan yeniliklerle tekrar eski günlerine döneceği vurgulandı.

Valiliğimiz himayelerinde, Sivas Belediyesinin katkıları ve İl Özel İdaresinin marifetiyle Sıcak Çermik’te 22 bin metrekarelik alana yapılan ‘Altınkale’ projesinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir