Alim Yıldız’ın Gaziler Günü Mesajı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Haberleri

Alim Yıldız’ın Gaziler Günü Mesajı Alim Yıldız 19 Eylül gaziler günü için bir mesaj yayın at yayınladığı mesaj haberimizin devamında bulunmaktadır.

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ile Gazilik unvanının verildiği günün 99. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Şehitlik ve gazilik, kahraman milletimizin nezdinde müstesna bir yeri bulunan en yüce makamlar arasındadır. Milletimiz; vatan, bayrak, bağımsızlık ve istiklal uğrunda şehit ve gazi olmayı şanlı tarihimizin her döneminde büyük bir onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür.

Şehitlik mertebesine yükselen ve gazilik onuruna erişen asil vatan evlatlarına minnet ve şükran borçluyuz. Kadirşinas Türk milleti, şehitlerinin ve gazilerinin hatırasını canlı tutmakta, onları daima hayırla yâd etmektedir.

Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize huzurlu, sağlıklı bir ömür diliyorum. 


Prof. Dr. Alim Yıldız
       Rektör

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir