Ağustos Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Ağustos Ayı Kaymakamlar Toplantısı , Valimiz Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi.

Aylık yapılan kaymakamlar toplantısının ağustos ayı toplantısı gerçekleştirildi. Sivas Valiliği Ek Bina Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, vali yardımcıları ve ilçe kaymakamları katıldı.

Toplantıda ilk olarak, ilçelerde görevine yeni başlayan kaymakamlar kendilerini tanıttı. Daha sonra ilçelerdeki Kovid-19 vaka durumları, filyasyon çalışmaları, salgın denetim faaliyetleri, düğün denetimleri, maske denetimleri, toplu denetimler ile KÖYDES projeleri, 300 Fikir 300 Proje çalışmaları, sportif faaliyetler ve 2020-2021 eğitim-öğretim yılı hazırlık çalışmaları masaya yatırıldı.

– Denetimleri Arttırarak Devam Edeceğiz

Tüm kamu görevlilerinin birinci görevinin Kovid-19 ile mücadele olduğunu kaydeden Vali Ayhan, “Kamu görevlileri öncelikli olarak kendi sağlıklarına dikkat etmeleri gerekiyor. Örnek bir model olmalılar. Denetimleri arttırarak devam edeceğiz. Vatandaşın sağlığını hiçe sayan, sorumsuz, vurdumduymaz olan kişiler varsa gerekli cezaları mutlaka uygulayacağız. Denetimlerde vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaları konusunda uyaracağız. Bu konuda ciddi bir hassasiyet göstereceğiz. Bu sürecin içinde çok etkin bir şekilde olmanızı istiyoruz. Bayramda sonra ilimizde yaşanan yoğun nüfus hareketi ile birlikte vakalarda bir artış söz konusu. Düğünlerde yayılım çok fazla. Taziyelerin mümkünse olmaması, olacaksa sürenin çok kısa tutulması lazım. Hanımların günlerine, toplu taşıma araçlarına ve toplu organizasyonlara dikkat etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

– Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandıralım

2020-2021 Eğitim-Öğretim Döneminde aynı kararlılıkla çalışacaklarını kaydeden Vali Ayhan, “Bu sene daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Aynı şekilde KÖPRÜ projesini uygulamaya devam edeceğiz. Okullar açılırsa fiziki, açılmazsa online eğitim vereceğiz. Kitap okuma kültürü olan yerlerde başarı oranı daha yüksek. Kitap okuma aktiviteleri çok önemli. Kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için gerekli desteği verelim. Eğitimin verilmesi için gerekli tüm hazırlıkları yapalım. Okulları gezin ve müdürlerle bir araya gelin.” dedi.

Toplantıda, Vali Salih Ayhan, kaymakamlara KÖYDES projeleri ile 300 Fikir 300 Proje çalışmalarının takip edilmesi talimatını da verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir