9 Bin Aileye Kömür Yardımı Yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç ailelere aynı ve nakdi yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Maddi yardımların yanı sıra yakacak yardımında da hassasiyetini gösteren devletimiz, Sivas il genelinde 9 bin aileye 2020-2021 yılı kış döneminde yakacak yardımında bulunmaya devam ediyor.

Kömür Tevzi deposunu ziyaret eden Vali Salih Ayhan, mevcut kömür kapasitesi ve yapılan çalışmalar hakkında Kömür Tevzi Müdürü Eyüp Yüce’den bilgi aldı.

– 9 Bin Aileye Kömür Yardımı Yapıldı

Vali Salih Ayhan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına şimdiye kadar 2 bin 702 ton kömür geldiğini ifade ederek, “Gelen kömürlerden 2 bin 308 ton kömürün dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kömür dağıtımları hızlı bir şekilde devam etmektedir.  Sivas Merkezde 4 bin 275 ilçelerde 4 bin 775 aileye toplamda 9 bin ton kömür yardımı yapılacaktır. İlçelerin tamamı teslim edildi. İl merkezinin kömürleri de bu ay içerisinde tamamlanacaktır.” diye konuştu.

– Vatandaş Üşürse Biz Donarız

Vatandaşlarımızın üşümemesi ve kış ortasında herhangi bir zorlukla karşılaşmaması için gerekli her türlü hassasiyetin gösterildiğini anlatan Vali Ayhan, “Cumhurbaşkanlığımız başta olmak üzere Bakanlıklarımızın sosyal yardımlar konusunda hassasiyeti var. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla, geçmişten gelen tecrübemizle kış günlerinde vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu noktada arkadaşlarımız sahada yoğun bir şekilde çalışma sürdürüyor. Yardımlar konusunda mahalle ve köy muhtarları ile imamlarımızın da hassasiyeti en üst seviyede.” dedi.

-9 Ayda Ailelere 332 Milyon TL Destek Sağlandı

Vali Salih Ayhan, sosyal devlet anlayışıyla ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman taleplerinin karşılanacağını anlatan Vali Salih Ayhan, pandemi döneminde ise son 9 ay içerisinde 332 milyon TL ailelere destek sağlandığını söyledi. 

Ziyarette Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel’de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir