7/24 Karla Mücadele Ediliyor

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ilimizde dünden itibaren etkisini sürdüren yoğun kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın sorunsuz bir kış mevsimi geçirmesini amaç edinen Sivas İl Özel İdaresi, bu kapsamda ‘Karla Mücadele Talimatnamesi’ne göre hareket ediyor.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çalışmalarına 7 gün 24 saat karla mücadele çalışmalarında bulunurken, öncelik; hastalık, doğum, ölüm ve grup köy yollarına veriliyor.

32 greyder, 24 yükleyici, 6 dozer, 9 kar bıçaklı kamyon ve 26 servis kamyonu olmak üzere toplam 97 araç ve 67 personel, 2020-2021 kış sezonunda Sivas il genelinde hummalı çalışmalar yürütüyor.

Bugün itibariyle 140 köye kar ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamazken bu yolları açmak için çalışmalarını sürdüren Sivas İl Özel İdaresi, çetin geçen kış şartlarında vatandaşlarımızın güvenli seyahat etmeleri için durmaksızın çalışıyor.Asılsız ihbarlar ise karla mücadele ekiplerinin işini aksatıyor. Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilirken, bu tür davranışlar acil bir hastanın mağdur kalmasına da neden olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir