4 Eylül Kongresi’nin Etkinlikleri

4 Eylül Kongresi’nin Etkinlikleri yapıldığı etkinlikte çeşitli gösteriler ve ziyaretler sürdürüldü. Tüm etkinlikler haberimizin devamında yer almaktadır Sivas’la ilgili tüm haberler için takipte kalmayı unutmayın.

Ulu Camide kılınan cuma namazının ardından milli mücadele döneminde Sivas Kongresi’ne destek veren Heyet-i Temsiliye üyelerinden Müftü Abdurraif Efendi ve Arap Şeyh’in kabirleri ziyaret edilerek dualar edildi.

Programın açış konuşmalarının ardından kürsüye gelerek Sivas Kongresi’nin tarihteki önemine değinen TBMM Başkan Vekilimiz Sn. Celal Adan,”Sivas Kongresi’nde hâkim olan millî birlik ve beraberlik ruhuyla Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Sivas’ta olmak heyecan verici” dedi.

Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında son olarak, maziden atiye uzanan büyük kültür, sanat ve hizmet yolculuğunda, Sivas’a kendi alanlarında katkı sağlayan değerli şahsiyetlerimize özel hazırlanan Sivas Kültür Sanat ve Hizmet Ödülleri takdim edildi.

4 Eylül Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümü münasebetiyle tören gerçekleştirildi. Atatürk ve Kongre Müzesi bahçesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, TBMM Başkan Vekilimiz Celal Adan, Valimiz Salih Ayhan, Sivas Milletvekillerimiz ve il protokolü katıldı.

❝ Millî sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz.❞

Sivas Kongresi’nin 100. yılında özel olarak hazırlanan 4 Eylül Marşımız 🇹🇷 👉🏻https://t.co/wU98D9imzS

SivasKongresinin101Yılı

4 Eylül 1919 Sivas Kongresi’nin 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Müzesi’nde Sivas Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından Sivas Kongresi temsili olarak canlandırıldı.

4 Eylül 1919 Sivas Kongresi’nin 101. Yıl Dönümü etkinlikleri, TBMM Başkan Vekili Sn. Celal Adan, Valimiz Salih Ayhan, Sivas Milletvekillerimiz ve Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve STK’ların katılımı ile Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.

“Manda ve himâye kabul olunamaz.”

4 Eylül 1919 #SivasKongresi’nin 101. yılı kutlama etkinliklerine katılmak üzere şehrimize teşrif eden TBMM Başkanvekili Sn. Celal Adan, Valimiz Salih Ayhan’ı makamında ziyaret ederek Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir