2020 Yılı Yerel Düzey KBRN Tatbikatı Gerçekleştirildi

2020 Yılı Yerel Düzey KBRN Tatbikatı Gerçekleştirildi Tatbikata Sivas Valisi Sayın Salih AYHAN, Sivas Belediye Başkanı Sayın Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü  Sayın Alim YILDIZ, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sayın Mehmet KUL ve İl Protokolü katıldı.        

Valimiz Salih Ayhan, 17 Ağustos depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek, “Ülkemiz, deprem değil tedbirsizlik öldürür anlayışıyla gerekli her önlemi kararlılıkla almaya devam edecektir.” diye konuştu.        

Tatbikat İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ’nin sevk ve koordinesinde gerçekleştirildi.        

Karayolu ile uluslararası nakliye gerçekleştiren bir firmanın taşımakta olduğu BÜTANNİTRİL maddeleri , tırın kaza yapması sonucunda variller içerisinde araziye saçıldı.Yanıcı ve 300 metreye kadar açık havada zehirleyici olan madde ile alandaki 6 yaralı ekiplerin başarılı müdahaleleri ile kurtarıldı. Daha sonra alanda Dekontaminasyon çalışmaları yapıldı.       

Tatbikata koordinatör kurum olarak AFAD, Destek Çözüm ortakları olarak Sivas Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü ile Aspendos Tiyatro grubu katıldı.Tatbikatımıza teşrif eden İl Protokolümüze ve Destek Çözüm Ortağı kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir