2020 Yılı Geride Kalırken İmranlı

Sivas İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programı dâhilinde İmranlı ilçesinde önemli çalışmaları hayata geçirdi.

İmranlı ilçesinde Özel İdare ve KÖYDES programları kapsamında; 10.2 kilometre yolda I. kat asfalt çalışması,  50 kilometre yolda II. kat asfalt çalışması ve 25 kilometre yolda onarım/stabilize çalışması yürütülürken 13 adet menfez ve 1 adet Köprü yapımı da gerçekleştirildi.

İlçe genelinde köylere 5 bin 70 m² kilitli parke taşı gönderilerek köy içi yolların düzeltilmesi ve köylerde yaşam kalitesinin arttırılması hedeflendi.

2020 yılı yatırım programı kapsamında; İmranlı ilçesinde 7 adet içme suyu projesi tamamlandı. Tarımsal sulama projeleri ile ilçede 23 hektar alanda daha sulama gerçekleştirilecek.

Diğer yandan, İmranlı ilçesinde 2020 yılı yatırım programı doğrultusunda; 1 adet jandarma binası onarımı,  1 adet sağlık ocağı onarımı ve 1 adet emniyet lojmanı onarımı işleri hayata geçirildi.

2020 yılında bugüne kadar İmranlı’da kırsal alt yapıya 4 milyon 65 bin TL, Sivas İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 247 bin TL olmak üzere, İmranlı ilçesine toplam 4 milyon 312 bin TL harcama yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir