2020 Yılı Geride Kalırken Gemerek

Sivas İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programı dâhilinde Gemerek ilçesinde önemli çalışmaları hayata geçirdi.

Gemerek ilçesinde Özel İdare ve KÖYDES programları kapsamında;  17.4 kilometre yolda I. kat asfalt çalışması, 78.8 kilometre yolda II. kat asfalt çalışması ve 10 kilometre yolda onarım/stabilize çalışması yürütülürken 2 adet menfezin yapımı da gerçekleştirildi.

İlçe genelinde köylere 12 bin m² kilitli parke taşı gönderilerek köy içi yolların düzeltilmesi ve köylerde yaşam kalitesinin arttırılması hedeflendi.

2020 yılı yatırım programı kapsamında; Gemerek ilçesinde 8 adet içme suyu projesi ile 1 adet kanalizasyon projesi tamamlandı. Tarımsal sulama projeleri ile ilçede 75 hektar alanda daha sulama gerçekleştirilecek.

Diğer yandan, Gemerek ilçesinde 2020 yılı yatırım programı doğrultusunda; 1 okul yapımı, 1 Emniyet hizmet binası yapımı, 8 adet okul onarım işleri hayata geçirildi.

2020 yılında bugüne kadar Gemerek’te kırsal alt yapıya 2 milyon 207 bin TL, Sivas İl Özel İdaresi tarafından yürütülen onarım çalışmaları ile yeni okulların yapımına ise 30 milyon 460 bin TL olmak üzere, Gemerek ilçesine toplam 32 milyon 667 bin TL harcama yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir