108 Adet Büyükbaş Kurban Kesildi

108 Adet Büyükbaş Kurban Kesildi Hayat Ağacı Derneğinin her yıl düzenlediği vekâletle kurban kampanyasına bu sene de büyük ilgi vardı. Kurban hisse bedelinin tüm masraflar dâhil 1600 TL olarak açıklanmasının ardından, Sivas geneli, il dışı ve yurt dışından hayır sahipleri, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla bağış yaptı.

Vekâletle Kurban Kampanyası süresince, 756 hayır sahibinin bağışıyla Kurban Bayramının birinci günü toplam 108 adet büyükbaş kurban kesildi. Büyükbaş kurbanlıklar, 7’şerli olarak hisse sahipleri adına kombinada kesildi.

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, kurban hissesi bağışları ile ihtiyaç sahiplerinin Gıda Bankasından 12 ay süresince temel ihtiyaçlarının yanı sıra her ay limit dışı et alabildiğini belirterek, Hayat Ağacı Derneğine kurban hissesi bağışlayan hayır sahipleri ile bağışçıların vekâletini yerine getirmek için fedakârca gayret gösteren Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü idareci ve personeline teşekkür etti.

Diğer yandan Hayat Ağacı Derneğine kurban hissesi bağışlarının yanı sıra kestikleri kurbanlardan pay getiren hayır sahipleri oldu. Büyükbaş kurban hissesi bağışçılarına, bayramın ikinci gününden itibaren, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in, Kurban Bayramı tebrik mesajı, birer gül ve 5 kg kemiksiz kurban eti verildi.

Hayat Ağacı Derneği görevlileri, özellikle bayramın birinci ve ikinci günü geç saatlere kadar yoğun şekilde çalıştı. Bayramın birinci günü kurban kesimlerinin tamamlanmasının ardından etler karkas şeklinde soğuk hava deposuna yerleştirildi. Bir gün dinlendirilmeden sonra bayramın ikinci günü parçalanan ve kemiklerinden sıyrılan etlerin bir kısmı pay sahiplerine verilmek üzere 5 kg’lık paketlere yerleştirildi.

Kurban kampanyasının amacına uygun olarak; ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere kemiksiz olarak 2.5 kg’lık paketler, Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankasının büyük soğuk hava depolarına yerleştirildi.  

Kurban kesimleri esnasında her bir hisse sahibinin adının okunduğu ve vekâletinin verildiği anlar kamera kaydına alındı. Kurban kesimlerinin ve bu sürecin işleyişinin bulunduğu görüntüler, ilerleyen günlerde derneğin internet sitesine tanımlandıktan sonra bağışçılara gönderilecek şifre ile izlenebilecek.

Diğer yandan hisse bağışlayıp-5 kg pay almaya gelen hayır sahipleri, memnuniyetlerini ifade ederek kurban kampanyasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ettiler.

Hayat Ağacı Derneğine bağışlanan kurban etleri sayesinde Gıda Bankasından yardım alan ihtiyaç sahipleri, yılın 12 ayında, aldıkları gıda ürünlerinin yanı sıra, tercihlerine göre kemikli veya kemiksiz kurban eti alabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir